header top

baner eszkola

Czytam z Klasą

Utworzono: poniedziałek, 30, wrzesień 2019 danielmajewski

Kopia Kopia PLAKAT

Uczniowie klas Ic i II a wraz z wychowawcami – p. Anną Drzewiecką-Olszewską, p. Małgorzatą Chaberską oraz pedagogami specjalnymi – p. Dagmarą Adamczewską i p. Sylwią Włodarczyk przystąpili do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „CZYTAM Z KLASĄ. Lekturki spod chmurki”, którego celem jest rozwój czytelnictwa wśród uczniów.

Projekt składa się z 3 modułów:    

1. Fikuśne lekturki spod chmurki

2. Zwierzęce lekturki spod chmurki

3. Polskie lekturki spod chmurki

W każdym z modułów uczniowie będą wybierali jedną spośród czterech zaproponowanych lektur, do której następnie wykonają różnorodne zadania.

Program projektu opiera się na zmianie sposobu omawiania czytanych lektur szkolnych, na zaangażowaniu uczniów w aktywne działania oraz na upowszechnianiu czytelnictwa wśród dzieci poprzez atrakcyjne formy pracy z tekstem.

Odsłony: 422