small procent2019

Konkurs plastyczny pt. „Kolorowa skarpetka - symbol niepasującego chromosomu, tolerancji i zrozumienia"

Utworzono: poniedziałek, 22, luty 2021 Marcin Szachowski

sdzd

Zapraszamy dzieci i młodzież Szkoły Podstawowej nr 5 we Włocławku do wzięcia udziału w Konkursie Plastycznym pt.: „Kolorowa skarpetka – symbol niepasującego chromosomu, tolerancji i zrozumienia”.

21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa.

Jego celem jest uświadomienie, że osoby z zespołem Downa mają takie same potrzeby jak osoby pełnosprawne. Oczekują szacunku, tolerancji i akceptacji.

Osoby z zespołem Downa, z dodatkowym – niepasującym chromosomem cieszą się z życia, radują i bawią tak samo jak ich rówieśnicy.

Cele konkursu:
• rozumienie znaczenia pojęcia tolerancja wobec innych ludzi
• uświadomienie potrzeby tolerancji i szacunku wobec osób z zespołem Downa
• propagowanie idei poszanowania drugiego człowieka
• zachęcenie do samodzielnego poszukiwania informacji o osobach z zespołem Downa
• kształtowanie wrażliwości, empatii oraz czynnej postawy niesienia pomocy innym na miarę swoich możliwości
• rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych, wrażliwości artystycznej i twórczej inwencji
• wzmacnianie wiary we własne możliwości.

Informacje o konkursie:

Szablon skarpetki może być ozdobiony przy wykorzystaniu dowolnej techniki plastycznej (malarstwo, rysunek, wyklejka, collage, technika własna i inne). Każdy uczestnik może samodzielnie ozdobić nawet kilka szablonów skarpetek. Zdjęcia skarpetek będą umieszczone na szkolnej stronie internetowej przed dniem 21 marca, gdy obchodzony jest Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa.

Prace będą oceniane przez Jury, które będzie brało pod uwagę:
• estetykę i pomysł
• samodzielność wykonania pracy
Pamiętajcie, że gdy będziecie tworzyć Wasze prace ważne są emocje i niesamowite pomysły Waszych dzieł!

Proszę wysyłać zdjęcia prac na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Koniecznie w opisie napiszcie imię, nazwisko i klasę, do której autor uczęszcza.

Termin nadsyłania zdjęć: do15 III 2021 r.

Informacja o wynikach konkursu zostanie podana na stronie szkoły 21.03.2021.

Organizatorzy:

Aneta Augustyniak