header top

Dzień krajobrazu

Utworzono: niedziela, 17, październik 2021 danielmajewski

dkrajobrazu

 

 

Ideą tegorocznego Dnia Krajobrazu jest docenienie wartości dostępnych na co dzień przestrzeni przyrodniczych, rolniczych i miejskich, które możemy nie tylko zobaczyć, ale także doświadczyć. Otwarte krajobrazy pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie. Spełniają także ważne funkcje środowiskowe, takie jak: ochronna przeciwpowodziowa, napowietrzanie miast i regulowanie temperatur. Przestrzenie te są także rezerwuarami różnorodności biologicznej. 20 października powinniśmy wszyscy zwrócić uwagę na wartość krajobrazów w życiu codziennym, dać impuls do refleksji nad możliwością odzyskiwania utraconych przestrzeni i odpowiedzialnego ich planowania.

Organizatorzy przedsięwzięcia: Anna Drzewiecka-Olszewska, Dagmara Adamczewska, Anna Puchalska

Odsłony: 88