header top

baner eszkola

Uczeń z pasją

Utworzono: czwartek, 12, kwiecień 2018 danielmajewski

mjNazywam się Marcin Jabłoński, jestem uczniem klasy Vd. Interesuję się telewizją od 2012r. Wszystko zaczęło się od pierwszego laptopa, którego dostałem w grudniu 2010r. Moje pierwsze kroki w systemie Windows (wtedy XP) i Internecie. Internet otworzył mi drogę do niezliczonych informacji na temat historii telewizji w Polsce i na świecie. Zacząłem nagrywać filmy i wrzucałem je na swoje konto założone na YouTube. Pierwszy film zmontowałem w lipcu 2014r. Wtedy mama uznała, że wiem już dużo i zorganizowała mi wyjazd do Telewizji Polskiej w Warszawie. Przyjęli nas gościnnie, byłem zachwycony. W tym samym roku odwiedziłem TVP Info i Radiową Trójkę w Warszawie. Od tego czasu nagrywane filmy przerabiałem, najpierw w Edytorze YouTube, później Camtasia Studio 8.6, następnie Camtasia Studio 8.1 i Sony Vegas Pro 12 ( Vegasa miałem pół roku – bo tyle udało mi się przedłużyć 30-to dniową wersję próbną).
Współpracowałem z telewizją Intromedia, wykonywałem dla nich prace w zamian za reklamę. Poznałem przez Internet mnóstwo ludzi zajmujących się filmem w całej Polsce, nawiązały się relacje koleżeńskie.

Największe wrażenie zrobiła na mnie Telewizja Toya w Łodzi. Wielkie studio, mnóstwo sprzętu i mili ludzie. Uczestniczyłem w nagraniu, sprawdzili moją wiedzę i umiejętności i oświadczyli mojej mamie że „gdy dorosnę oni mnie od mamy przejmą”.
W studiu filmowym Se-ma-for w Łodzi nauczyłem się na warsztatach produkcji filmów metodą poklatkową. Program, na którym tam pracują nie sprawił mi problemów, od razu mogłem „pracować”, bo programy, których używam w domu, również są w języku angielskim i tak naprawdę różnią się tylko tym, że te droższe mają więcej możliwości.
Mam zajęcia na basenie z Panem Jarosławem Hupało, to on opowiedział w Telewizji Kujawy o moich zainteresowaniach, czego efektem było zaproszenie mnie do Telewizji Kujawy. Podczas wizyty poproszono mnie bym coś zrobił- cokolwiek. Zrobiłem, film się spodobał. Otrzymałem do domu całe mnóstwo materiałów Telewizji Kujawy do pracy (filmy, programy, logo, identy) oraz „Umowę Partnerską”, którą podpisałem 1 marca 2018r. Od tego czasu montuję i produkuję dla profesjonalisty.
Obecnie pracuję w programie Camtasia Studio 9 ( który znam bardzo dobrze) oraz Sony Vegas Pro 14 Suite (którego obsługi się uczę). W przyszłości chcę mieć swoją telewizję.

Odsłony: 1628