header top

Wspieramy Alicję

Utworzono: środa, 03, październik 2018 danielmajewski

alicjaJestem Alicja Pęszyńska mam 13 lat i rzadką chorobę genetyczną, na którą nie ma lekarstwa Zespół Smith-Magenis oraz niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym. Całościowe zaburzenia rozwoju – spektrum autyzmu. Cierpię na tachykardię, mam hipoplazję prawej nerki i tętnicy nerkowej, która pracuje w 9%, a niedługo całkowicie przestanie funkcjonować, problem z pracą pęcherza moczowego oraz bezdech senny.

Od dziecka jestem rehabilitowana, dlatego w wieku 3 lat postawiłam pierwsze kroki, nadal mam problemy z chodzeniem… Mówić zaczęłam w wieku 5 lat. Pozostał ślinotok i niewyraźna mowa. Jestem pod opieka wielu specjalistów: kardiologa, nefrologa, urologa, psychiatry, laryngologa, neurologa, okulisty… Wymagam stałej opieki osób trzecich, rehabilitacji, zajęć pedagogicznych, zajęć integracji sensorycznej, pomocy logopedy, psychologa, itd. Dzięki rehabilitacji i zawzięciu moich rodziców  jestem uczennicą VI klasy Szkoły Podstawowej z oddziałami integracyjnymi. Uwielbiam moją szkołę, koleżanki i kolegów oraz nauczycieli. Lubię śpiewać, tańczyć, słuchać muzyki jak każda nastolatka. Obsługuje komputer i telefon. Wiem, że rodzice bardzo mnie kochają, ale nie posiadają wystarczających środków finansowych na zapewnienie mi systematycznej rehabilitacji, terapii pedagogicznych, zakup sprzętu medycznego i pomocy pedagogicznych. Proszę o wsparcie mnie w moim rozwoju, walce z chorobami.

Poprzez korzystanie z FANIMANI, ALLEGRO CHARYTATYWNI czy też Przekazując 1% podatku lub darowiznę Fundacji Avalon z dopiskiem Pęszyńska, 9937 wspieracie mnie w codziennym funkcjonowaniu oraz w walce o samodzielność. Za każdą pomoc z całego serca dziękuję.

Za każdą pomoc z całego serca dziękuję.

Logo AVALON bottom

Odsłony: 383