small procent2019

header top

Interaktywne gry leksykalno-gramatyczne KAHOOT na języku angielskim

Utworzono: niedziela, 20, czerwiec 2021
danielmajewski

miniaturkaCzym jest KAHOOT?

KAHOOT to strona internetowa, która umożliwia tworzenie własnych quizów oraz korzystanie z quizów dostępnych publicznie. To również aplikacja, za pomocą której uczestnicy quizów udzielają odpowiedzi z wykorzystaniem swoich smartfonów. Dzięki nowoczesnym technologiom, jak ta interaktywna gra wideo , nauczanie staje się bardziej atrakcyjne i pełne pozytywnych emocji.

Jak wykorzystujemy KAHOOT na lekcjach języka angielskiego?

Nauczyciele tworzą autorskie quizy powtórzeniowe zgodne z tematyką wprowadzonych wcześniej zagadnień leksykalno-gramatycznych w klasach 4-8, a uczniowie rozwiązując je, z przyjemnością utrwalają słownictwo oraz czasy gramatyczne.

Czytaj więcej...

Innowacja pedagogiczna na języku angielskim w kl. 2

Utworzono: poniedziałek, 14, czerwiec 2021
danielmajewski

in

Czytaj więcej...

Czy warto być odważnym? – projekt Emocja w klasie 2c

Utworzono: sobota, 12, czerwiec 2021
danielmajewski

20210528 144752Uczniowie klasy 2c zrealizowali ostatni moduł Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego: Emocja”. Tym razem motywem przewodnim naszych działań była odwaga. Z uwagą wysłuchaliśmy opowiadań: "Mateuszek boi się ciemności" oraz obejrzeliśmy bajkę: „Dziecko Grufołaka”. Rozmawialiśmy o tym, czym jest strach, jak go oswoić i czym jest odwaga. Wypisaliśmy wszystko to, czego się boimy i umieściliśmy swoje strachy w słoikach. Opowiadaliśmy o słynnych Superbohaterach. Stworzyliśmy także swoje klasowe drzewo. Na zakończenie uczestniczyliśmy w relaksacji: „Jestem spokojny i pewny”. Bardzo miło spędziliśmy czas podczas realizacji powyższych działań.

Czytaj więcej...

Wyniki szkolnego konkursu SUDOKU dla uczniów klas 2 i 3

Utworzono: piątek, 11, czerwiec 2021
danielmajewski

1Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom z klas 2 i 3 , którzy wzięli udział w szkolnym konkursie SUDOKU. Kochani, pięknie przygotowaliście się do rozwiązywania zarówno sudoku tradycyjnego, jak i obrazkowego. Większość z Was wykonała wszystkie zadania bezbłędnie. W rozstrzygnięciu konkursu kluczowy był czas wykonywania przez Was poszczególnych plansz. Jesteśmy z Was bardzo dumne!!!! Gorąco dziękujemy wszystkim nauczycielom, za piękne przygotowanie uczniów do konkursu. Poniżej Prezentujemy wyniki oraz zapraszamy do obejrzenia zdjęć z przebiegu konkursu.

Czytaj więcej...

Dzień Dziecka w klasach 1c i 2c

Utworzono: środa, 02, czerwiec 2021
danielmajewski

193261961 887027811845890 2796909370207283234 nNajmłodsi uczniowie naszej szkoły z ogromną radością obchodziły najbardziej radosne święto w roku – Dzień Dziecka. Nie zabrakło wspólnej zabawy, drobnych upominków oraz słodkości. Wszystkim dzieciom, tym najmłodszym oraz tym starszym życzymy wielu radosnych chwil, uśmiechu, spełnienia marzeń, zdrowia i dużo miłości.

Czytaj więcej...