header top

Podsumowanie konkursu „Matematyczne zadania na czas oczekiwania”

Utworzono: piątek, 17, styczeń 2020
danielmajewski

IMG 2456Przez cały grudzień w naszej szkole trwał konkurs „Matematyczne zadania na czas oczekiwania”. Konkurs adresowany był do uczniów klas IV-VI i polegał na przygotowaniu matematycznej książeczki z zadaniami dotyczącymi Świąt Bożego Narodzenia. Zadania były sukcesywnie rozwieszane pod choinką z kolejną datą dnia grudnia na gazetce w sali nr 6.Na każdy dzień oczekiwania na Święta przypadało jedno zadanie. Każde zadanie uczniowie wykonywali na osobnej kartce tworząc w ten sposób książeczkę matematyczną, którą przyozdobili elementami świątecznymi.

Czytaj więcej...

Tworzymy własne firanki

Utworzono: środa, 15, styczeń 2020
danielmajewski

DSC07519Nowy Rok uczniowie klasy 1c przywitali warsztatami w Muzeum Etnograficznym pod tytułem: „Ozdobne wycinanki” – firanki, serwetki. Podczas zajęć dzieci poznały wystrój dawnej izby. Ponadto obejrzeliśmy prezentację ciekawych i wyjątkowych przykładów ażurowych firanek kujawskich zrobionych z papieru. Dowiedzieliśmy się, skąd wziął się zwyczaj wycinania papierowych ozdób, oraz jakie były motywy oraz techniki ich wykonania. Na zakończenie stworzyliśmy własne firanki, które zabraliśmy do domu.

Czytaj więcej...

Zdrowe śniadanie w 1b

Utworzono: czwartek, 09, styczeń 2020
danielmajewski

UNADJUSTEDNONRAW thumb 317O tym, że śniadanie jest jednym z najważniejszych posiłków wiedzą uczniowie kl.Ib. Również nie trzeba nas namawiać do jedzenia owoców i warzyw. Zrobione szaszłyki owocowe czy warzywne oraz kanapki były bardzo smaczne. Takie drugie śniadanie możemy robić i jeść codziennie!

Czytaj więcej...

Muzeum

Utworzono: czwartek, 09, styczeń 2020
danielmajewski

UNADJUSTEDNONRAW thumb 38fUczniowie klasy 1b w trakcie warsztatów w Muzeum Etnograficznych poznali tradycje świąt Bożego Narodzenia na Kujawach. Dowiedzieliśmy się co to jest podłaźniczka i dlaczego w Wigilię należało spróbować wszystkich potraw. W części warsztatowej wykonaliśmy ozdobę choinkową oraz kartkę świąteczną.

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Mikołajkowe kodowanie

Utworzono: czwartek, 09, styczeń 2020
danielmajewski

UNADJUSTEDNONRAW thumb 35cZ okazji Mikołajek w klasie 1b odbyły się kolejne zajęcia związane z projektem edukacyjnym „Kodowanie na dywanie”. Mikołajkowe dyktando graficzne oraz praca z Ozobotami sprawiły dzieciom wiele radości i dużo śmiechu. Z niecierpliwością czekamy na następne spotkania z programowaniem i kodowaniem. Wychowawca: Zofia Wojdat, Ilona Świąder

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…