header top

baner eszkola

Narodowe Czytanie 2020

Utworzono: czwartek, 24, wrzesień 2020
danielmajewski

IMG 20200923 080527IX edycja Narodowego Czytania w naszej szkole przeprowadzona została 23 września. Tegoroczną lekturą była „Balladyna” Juliusza Słowackiego wybitnego twórcy literatury polskiej. W spotkaniu uczestniczyła klasa VII a wraz z wychowawcami. W niezwykłej oprawie artystycznej odczytano pierwszy akt utworu. Wspólne czytanie przeniosło nas w czasy legendarne, które obrazowały dzieje XIX – wiecznej Polski. Wszystkim uczestnikom i osobom zaangażowanym w realizację tegorocznej edycji Narodowego Czytania serdecznie dziękujemy. Jest nam ogromnie miło, że mimo ograniczeń udało nam się zwrócić uwagę na piękno polskiej literatury i promowanie czytelnictwa. Zapraszamy do biblioteki w celu przeczytania całości dramatu „Balladyna”.

Czytaj więcej...

Dzień Kropki w klasie 5a

Utworzono: niedziela, 20, wrzesień 2020
danielmajewski

PrzechwytywanieUczniowie klasy 5a postanowili w tym roku w szczególny sposób uczcić Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli święto kreatywności, odwagi i zabawy. Lekcję wychowawczą rozpoczęli od obejrzenia animowanego filmiku o małej Vashti, od historii której tak naprawdę wszystko się zaczęło. Bohaterka to dziewczynka z książki Reynoldsa, która dzięki swojej nauczycielce odkrywa talent do... rysowania kropek. Dzięki wychowawczyni, która powiesiła jej małą kropkę w swojej galerii - Vashti zaczyna w siebie wierzyć. W dodatku wiarę w siebie przekazuje dalej - pomaga kolejnej osobie odkryć swoje mocne strony. Każdy coś potrafi, każdy ma jakiś talent - to przesłanie, idea tego święta. W czasie tej niecodziennej lekcji uczniowie dowiedzieli się jak ważna jest kropka w codziennym życiu niewidomych. Poznali historię dwóch niewidomych muzyków, którzy mimo przeciwności losu, oddali się swojej pasji. Kodowali za pomocą alfabetu Braille'a swoje imię i nazwisko. Wyzwaniem tego dnia było ułożenie kolorowego, kropkowego sudoku oraz odgadnięcie sentencji ukrytych w kropkach. Zajęcia urozmaicała gra Twister, powodująca wybuchy niesamowitego śmiechu. Powstała też kropkowa fotoramka, w której uczniowie robili sobie zdjęcia w kapeluszach i okularach. Efekty tej zabawy zobaczcie sami w naszej galerii.

Czytaj więcej...

Dzień Kropki na Matematyce w klasach 4-8

Utworzono: niedziela, 20, wrzesień 2020
danielmajewski

Przechwytywanie115 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki. Brzmi to banalnie, zabawnie a może nawet niedorzecznie. Jednak dzień ten związany jest z kreatywnością i odkrywaniem talentów, które drzemią w każdym z nas. Świętować go możemy na różne sposoby, a kropka to tylko początek – mała inspiracja. Tego dnia lekcje matematyki prowadzone przez panią Martę Krzyżanowską zmieniły się w pracownie rozwijające kreatywność matematyczną i logiczne myślenie. Podczas burzy mózgów uczniowie zastanawiali się nad tym, ile kropki jest w matematyce i czy można znaleźć matematykę w kropkach? Tworzyli własne matematyczne kropki, rozwiązywali kropkowe zadania i zgadywanki, utrwalali tabliczkę mnożenia podczas zabaw z kostką do gry. Lekcje przebiegały w wesołym „kropkowym” nastroju i nikt się nie nudził. Wszyscy uczniowie pod koniec lekcji otrzymali motywujące okrągłe naklejki.

Czytaj więcej...

Narodowe Czytanie u Iskierek

Utworzono: niedziela, 06, wrzesień 2020
danielmajewski

20200904 200635Dnia 4 września w grupie wiekowej Iskierki odbyło się Narodowe Czytanie 2020. Zgodnie z koncepcją polskiej akcji społecznej propagującej znajomość literatury narodowej, w której obszerne fragmenty dzieł odczytywane są publicznie, w ciszy i skupieniu nasi dzielni mali uczniowie wraz z paniami oraz panią wicedyrektor Jolantą Jabłońską odczytali fragment ,,Balladyny” Juliusza Słowackiego. Ku naszej ogromnej radości akcja cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Swoją obecnością zaszczycili nas reprezentanci wszystkich klas drugich i trzecich. Opiekę nad Akcją Narodowego Czytania u Iskierek objęły panie Katarzyna Palińska, Alicja Jóźwiak oraz Marietta Łęgowska.

Czytaj więcej...

Projekt edukacyjno- artystyczny

Utworzono: poniedziałek, 04, maj 2020
danielmajewski

95262943Projekt edukacyjno- artystyczny jest realizowany w ramach lekcji plastyki. Jest przeznaczony dla Uczniów klas 7. Jednak w związku z trudną sytuacją w jakiej się znajdujemy, projekt został zatrzymany na etapie scenariusza. Zaskoczyła nas dwójka Uczniów z klasy 7a, która wyszła z inicjatywą, że poprowadzą projekt samodzielnie i zrealizują scenariusz. Oto co przygotowali:

Praca ekologiczna „Ratujmy Planetę” Wykonywali: Damian Czerwiński oraz Zuzanna Majchrowicz uczniowie klasy 7a

Miejsce Akcji: las przy ulicy Wienieckiej 48 i Obwodowej
Czas: 03.05.2020r. godzina 17:00

Czytaj więcej...