header top

IIa ma sposób na nudę

Utworzono: piątek, 18, październik 2019
danielmajewski

72481879 500196084162007 8117305021969727488 nDnia 15.10.2019r. w kl. II a gościła pani psycholog - B.Płaczkiewicz, która przeprowadziła bardzo ciekawe zajęcia pt. „Mój sposób na nudę!”. Dzieci opowiadały o swoich zainteresowaniach, szukały sposobu na nudę oraz odpowiadały na pytania: „Jaki jestem?”, „Jaka jestem ?”. Najwięcej emocji wzbudziła zabawa w dokańczanie zdań typu: „Lubię robić....”, „Nudzę się, gdy...”, „Jest ciekawie, kiedy...”. W podsumowaniu zajęć uczniowie układali plan dnia uwzględniając w nim czas na obowiązki, zabawę, odpoczynek i realizację swoich zainteresowań. To było naprawdę super spotkanie ! Dziękujemy !

Czytaj więcej...

Klasy IIa i IIIc na warsztatach jesiennych w Węgiersku

Utworzono: środa, 16, październik 2019
danielmajewski

IMG 20191003 130857 1Dnia 03.10.2019 r. uczniowie klas IIa i IIIc wybrali się wraz z wychowawcami – p. M. Chaberską, p. D. Wasilewską i pedagogami specjalnymi – p. S. Włodarczyk oraz p. D. Bogalecką do Owocowej Krainy w Węgiersku. Uczestniczyli tam w ciekawych warsztatach o tematyce jesiennej, podczas których samodzielnie wykonali owocowe magnesy oraz ozdabiali kruche babeczki. Spacer do sadu był doskonałą okazją do poznania drzew i krzewów owocowych w praktyce, a gra terenowa stała się sprawdzianem zdobytej wiedzy.

Czytaj więcej...

Realizacja Projektu Bohateron- Włącz Historię

Utworzono: środa, 16, październik 2019
danielmajewski

received 437052766923621Podczas spotkania w dniu 18.09.2019 roku w Centrum Kultury Browar B we Włocławku, uczniowie mogli uczestniczyć w „żywej” lekcji historii. Gościem specjalnym była Pani Krystyna Majczyńska – Prezes Związku Inwalidów Wojennych RP we Włocławku. Pani Krystyna opowiadała o swoich doświadczeniach związanych z Powstaniem, życiem i walce w czasie okupacji. Dała świadectwo o niezłomności człowieka i umiłowaniu Ojczyzny za każdą cenę! Takie niezwykłe spotkanie połączone z wiedzą uzyskaną na zajęciach na pewno zwróci uwagę małych patriotów na to, co naprawdę ważne w życiu.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia – podsumowanie akcji

Utworzono: środa, 16, październik 2019
Marcin Szachowski

foto001

W dniu 4 października po raz trzeci w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Można było bawić się tabliczką mnożenia na każdym etapie edukacyjnym. W Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia wzięły udział klasy 3 SP (w sumie ok. 50 osób). Wychowawcy przeprowadzili ten dzień na podstawie scenariusza przygotowanego przez p. Annę Puchalską . Dzieci miały za zadanie najpierw wylosować karty z działaniami i rozwiązać w czasie 5 minut. Po tym czasie wychowawca sprawdził i za poprawne wykonanie zadania otrzymało dziecko certyfikat. Wszyscy uczniowie biorący udział dostali zalaminowane uśmiechnięte buźki z logo Akcji. W klasach 4 – 8 sp każda lekcja matematyki w tym dniu rozpoczynała się pisemnym sprawdzianem z tabliczki mnożenia. Liczył się czas rozwiązania i poprawność odpowiedzi. Najlepsze osoby nagrodzone zostały certyfikatem Mistrza Tabliczki Mnożenia. Wręczono również honorowe certyfikaty dla osób z niepełnosprawnościami, które bezbłędnie rozwiązały test. Przed rozpoczęciem zajęć rozwieszone zostały zadania dodatkowe z tabliczki mnożenia. Uczniowie mogli je dodatkowo rozwiązywać na przerwach, odpowiedzi przekazywać nauczycielom matematyki. Prawidłowe rozwiązania nagradzane były wręczeniem certyfikatów. Uczniowie na każdym etapie nauki matematyki świetnie się bawili, chętnie wzięli udział w przedsięwzięciu, o które dopytywali od początku nowego roku szkolnego. Dziękujemy uczniom i nauczycielom za wspólną zabawę i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji.

Organizatorzy: Anna Puchalska i Dorota Lipigórska

Czytaj więcej...

Kto Ty jesteś?”

Utworzono: wtorek, 15, październik 2019
danielmajewski

DSC07089 (Kopiowanie)8 października uczniowie klasy 1 c wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w zajęciach organizowanych przez Bibliotekę KPCEN we Włocławku pt. „Kto Ty jesteś?” – interaktywna praca z książką. Podczas warsztatów dzieci utrwaliły wiadomości dotyczące symboli narodowych. Na zakończenie bardzo starannie narysowały godło Polski po śladzie.

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…