header top

Sprzątanie świata

Utworzono: czwartek, 23, wrzesień 2021
danielmajewski

IMG 20210923 080508Uczniowie klasy 3a to mali ekolodzy. Bardzo chętnie wzięli udział w akcji „Sprzątanie świata” i w dniu 23 września uprzątnęli teren wokół szkoły i boiska.

 

 

 

Czytaj więcej...

Dzień Kropki

Utworzono: czwartek, 23, wrzesień 2021
danielmajewski

1 miejsce w Biegu Kujawiaka

Utworzono: środa, 22, wrzesień 2021
Marcin Szachowski

bk2021 1

Na Stadionie Przylesie w minioną sobotę, odbył się 38 Bieg Kujawiaka. Pomimo deszczowej pogody na linii startu stanęło wielu zawodników. Znakomicie spisali się uczniowie naszej szkoły, którzy wygrali klasyfikację zespołową. Ponadto, kilkoro uczniów stanęło na podium. I tak wśród dziewcząt klas trzecich medal za zajęcie 3 miejsca zdobyła Wiktoria Paprocka z klasy 3C. Również trzecie miejsce, zajął Maciej Sztolcman z klasy 7e, w kategorii klas siódmych. Na drugim i trzecim miejscu uplasowali się uczniowie klasy 8B Wiktor Janke i Hubert Knerek, a tuż za nimi, na najbardziej nielubianym miejscu byli Alexandra Wietrzycka7e i Wiktor Tran 8c. Wszystkim zawodnikom bardzo serdecznie gratulujemy ambitnej postawy, zaangażowania i walki podczas biegu.

Nauczyciele wychowania fizycznego: Marta Banasia, Magdalena Szymańska, Eliza Wieczorek i Paweł Serewis, składają także podziękowania licznie przybyłym rodzicom, którzy wspierali swoje dzieci podczas startu.

Czytaj więcej...

Ciekawa lekcja biologii

Utworzono: środa, 22, wrzesień 2021
danielmajewski

20210917 091247Chętni uczniowie w klasach 7 samodzielnie opracowali i zaprezentowali dla swoich kolegów, koleżanek wiadomości dotyczące chorób skóry. Podczas zajęć zapoznali się z ciekawym filmem opracowanym przez Akademię Czerniaka – sekcję naukową Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej pt. „Znamię! Znam je?”. Dowiedzieli się, kto jest najbardziej na czerniaka, na co należy zwracać uwagę przy czerniaku i jak skutecznie bronić się przez tym nowotworem. Ponadto, obserwowali skórę na swoich dłoniach przy pomocy lupy i wykonali prosty peeling cukrowy.

Czytaj więcej...

Dzień Kropki na matematyce i nie tylko…

Utworzono: piątek, 17, wrzesień 2021
danielmajewski

MicrosoftTeams image (100)15 września w ponad 180 krajach obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli święto kreatywności, odwagi i zabawy. W naszej szkole na lekcjach matematyki klasy: V, VI, VII włączyły się w działania związane z tym wyjątkowym świętem. W czasie tej niecodziennej lekcji uczniowie z wielkim zaangażowaniem rozwijali talent kreatywności matematycznej i logicznego myślenia. Rozwiązywali zadania z rachunku pamięciowego i kolejności działań z kropką w tle oraz utrwalali tabliczkę mnożenia podczas zabaw z kostką do gry. Dzień Kropki świętowano nie tylko na matematyce. Uczniowie klasy 6a na zajęciach z wychowawcami p. Martą Krzyżanowską i Anną Maček układali kropkowe Sudoku oraz wzięli udział w Kropkowym Teście Uważności. Lekcje przebiegały w wesołym „kropkowym” nastroju i wszyscy dobrze się bawili.

Czytaj więcej...