header top

Rodzinny Piknik Sportowy

Utworzono: czwartek, 24, maj 2018
Marcin Szachowski

foto019

Pogoda dopisała, humory doskonałe i oczywiście ogrom wspaniałej zabawy. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Rodzinnego Pikniku Sportowego który odbył się 21 maja 2018 r. 

Czytaj więcej...

Wycieczka "zerówkowiczów" do Kłóbki

Utworzono: czwartek, 24, maj 2018
Marcin Szachowski

foto041

Ze względu na swoje położenie wśród pagórków, lasów i jezior Kłóbka nazywana jest „Perłą Kujaw”. W tym urokliwym krajobrazie ulokowany jest park etnograficzny z kilkunastoma obiektami architektury wiejskiej, z których najstarsze pochodzą z XVIII wieku. W piątek 18 maja pojechaliśmy się wraz z paniami – Agata Cheda, Elżbieta Pietraszkiewicz i Pauliną Szymczak do Skansenu w Kłóbce. Oglądaliśmy na zewnątrz i w środku zagrody, chałupy, wiatrak „koźlak, starą karczmę, budynek szkoły, remiza strażacka i kościół oraz dwór z poł. XIX w., w którym mieszkała Maria z Wodzińskich Orpiszewska — jedyna oficjalna narzeczona Fryderyka Chopina. We wnętrzach dworu wiernie odtworzono klimat dawnej siedziby ziemiańskiej oraz zaprezentowano życie i twórczość malarską Marii z Wodzińskich. Mieliśmy też warsztaty „ W domu i zagrodzie naszych pradziadków”, podczas których praliśmy na tarze ścierki i wyżymaliśmy je, a także drukowaliśmy serwetki za pomocą tradycyjnych drewnianych stempli. Poznaliśmy tez kozła Benka, który bardzo nam się spodobał. Nasza wycieczka była bardzo udana, o czym zawiadamiają dzieci z oddziału przedszkolnego „ 0”.

Czytaj więcej...

Kinder Park w Toruniu

Utworzono: wtorek, 22, maj 2018
danielmajewski

IMG 20180521 102335Dnia 21 maja br. uczniowie klas Va i Vb wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce do Kinder Parku w Toruniu. Ponad dwugodzinna świetna zabawa w strefie trampolin z dużym basen z gąbkami, ogromną konstrukcją do zabaw, a zwłaszcza strefa Kids Climb- nowoczesna strefa wspinaczkowa o różnym stopniu trudności, w tym 6 m słup do skoków Tarzana, zapewniła wszystkim wielu pozytywnych przeżyć. Była to okazja do połączenia sportu z zabawą, po której pozostają niezapomniane przeżycia. Bardzo dziękujemy z miłe towarzystwo rodziców.

Czytaj więcej...

Bądź dobrym kumplem

Utworzono: piątek, 18, maj 2018
danielmajewski

kumpelW dniu 08.05.2018 r . w naszej szkole odbył się „Dzień Kumpla” . W ramach obchodów został zorganizowany mecz piłki nożnej oraz siatkówki, w którym rywalizowały dzieci z klas V i VI. Ponadto pod hasłem „Bądź kumplem, nie dokuczaj”   przygotowano gazetkę ścienną na jednym z głównych korytarzy w szkole. Na tablicy zostały zamieszczone informacje dotyczące właściwego postępowania wobec kolegów.

Czytaj więcej...

Run Chłodnia

Utworzono: czwartek, 17, maj 2018
danielmajewski

20180516 101925W dniu 16.05.2018 klasa II b wybrała się na wycieczkę do Run – Chłodni. Dzieci zwiedziły zakład pracy, dowiedziały się czym on się zajmuje, co się w nim robi. Mogły zobaczyć kolejne etapy powstawania pierogów oraz kebaba. Na koniec dla dzieci czekała miła niespodzianka, każde dziecko mogło poczęstować się kukurydzą, chlebem ze smalcem. Dziękujemy mamie Oskara Hołtyna za możliwość poznania zakładu oraz pracownikom za oprowadzenie i miłą atmosferę podczas pobytu.

Czytaj więcej...