header top

baner eszkola

Święto Szkolnej Demokracji

Utworzono: piątek, 04, październik 2019 danielmajewski

20190930 081029Święto Szkolnej Demokracji u Iskierek czyli Wybory do Małego Samorządu Uczniowskiego

Dnia 30.09.2019 roku u Iskierek odbyły się Wybory do Małego Samorządu Uczniowskiego. Wybory poprzedzone były kampanią wyborczą przeprowadzoną przez kandydatów w dniach od 09.09.2019r.– 28.09.2019r. w formie plakatów z autoprezentacją kandydata. Wybory te były swoistą lekcją demokracji dla wszystkich Iskierek naszej szkoły, uczniowie przekonali się, że w dorosłym życiu czeka ich wiele trudnych wyborów. W głosowaniu uczniowie wybierali swoich przedstawicieli spośród 6 kandydatów. Wśród wszystkich oddanych kart do głosowania wszystkie głosy były ważne. Frekwencja w wyborach wyniosła 97%.
Komisja wyborcza w składzie: Zosia Łuczak, Michał Januszewski, czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania i po jego zakończeniu dokonała obliczenia głosów.
Rezultat wyborów do Małego Samorządu Uczniowskiego (według ilości otrzymanych głosów):
1. Przewodniczący Rady MSU - Tyczyński Oskar klasa 2
2. Pierwszy zastępca MSU - Adamska Maria –klasa 3a
3.
Drugi zastępca - Sambor Tymon – klasa 3b

Odsłony: 314