header top

baner eszkola

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia – podsumowanie akcji

Utworzono: środa, 16, październik 2019 Marcin Szachowski

foto001

W dniu 4 października po raz trzeci w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Można było bawić się tabliczką mnożenia na każdym etapie edukacyjnym. W Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia wzięły udział klasy 3 SP (w sumie ok. 50 osób). Wychowawcy przeprowadzili ten dzień na podstawie scenariusza przygotowanego przez p. Annę Puchalską . Dzieci miały za zadanie najpierw wylosować karty z działaniami i rozwiązać w czasie 5 minut. Po tym czasie wychowawca sprawdził i za poprawne wykonanie zadania otrzymało dziecko certyfikat. Wszyscy uczniowie biorący udział dostali zalaminowane uśmiechnięte buźki z logo Akcji. W klasach 4 – 8 sp każda lekcja matematyki w tym dniu rozpoczynała się pisemnym sprawdzianem z tabliczki mnożenia. Liczył się czas rozwiązania i poprawność odpowiedzi. Najlepsze osoby nagrodzone zostały certyfikatem Mistrza Tabliczki Mnożenia. Wręczono również honorowe certyfikaty dla osób z niepełnosprawnościami, które bezbłędnie rozwiązały test. Przed rozpoczęciem zajęć rozwieszone zostały zadania dodatkowe z tabliczki mnożenia. Uczniowie mogli je dodatkowo rozwiązywać na przerwach, odpowiedzi przekazywać nauczycielom matematyki. Prawidłowe rozwiązania nagradzane były wręczeniem certyfikatów. Uczniowie na każdym etapie nauki matematyki świetnie się bawili, chętnie wzięli udział w przedsięwzięciu, o które dopytywali od początku nowego roku szkolnego. Dziękujemy uczniom i nauczycielom za wspólną zabawę i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji.

Organizatorzy: Anna Puchalska i Dorota Lipigórska

Odsłony: 304