header top

baner eszkola

Realizacja Projektu Bohateron- Włącz Historię

Utworzono: środa, 16, październik 2019 danielmajewski

received 437052766923621Podczas spotkania w dniu 18.09.2019 roku w Centrum Kultury Browar B we Włocławku, uczniowie mogli uczestniczyć w „żywej” lekcji historii. Gościem specjalnym była Pani Krystyna Majczyńska – Prezes Związku Inwalidów Wojennych RP we Włocławku. Pani Krystyna opowiadała o swoich doświadczeniach związanych z Powstaniem, życiem i walce w czasie okupacji. Dała świadectwo o niezłomności człowieka i umiłowaniu Ojczyzny za każdą cenę! Takie niezwykłe spotkanie połączone z wiedzą uzyskaną na zajęciach na pewno zwróci uwagę małych patriotów na to, co naprawdę ważne w życiu.


Następnie dzieci w klasach z wychowawcami rozmawiały o historii II wojny światowej i Powstaniu Warszawskim. Oglądały zdjęcia stolicy i Powstańców podczas walki. Uczniowie dowiedzieli się także o utworzeniu Muzeum Powstania Warszawskiego. Dzieci zapoznały się także z pomnikiem upamiętniającym najmłodszych uczestników Powstania Warszawskiego, który znajduje się przy zewnętrznym murze obronnym Starego Miasta w Warszawie. Uczniowie poznali historię swoich rówieśników, którzy odegrali bardzo ważną rolę podczas Powstania. Najmłodsi kolorowali także lilijkę, jako symbol Patrona Szkoły – Szarych Szeregów.
Cały projekt BOHATERON- WŁĄCZ HISTORIĘ został zakończony poprzez wykonanie kartek i laurek dla żyjących Powstańców. W grupie wiekowej: „Iskierki” dzieci wykonały 111 kartek z podziękowaniami za walkę trud i odwagę. Wszystkie laurki zostały już przesłane na adres FUNDACJII SENSORIA i zostaną przekazane do rąk własnych Powstańców.
Znajomość z Panią Krystyną Majczyńską będzie kontynuowana w formie spotkań, odwiedzin i pogawędek.
Bardzo serdecznie dziękujemy nauczycielom, uczniom i rodzicom za włączenie się w realizację projektu BOHATERON – WŁĄCZ HISTORIĘ.

Szkolni koordynatorzy projektu:

Małgorzata Chaberska

Anna Drzewiecka-Olszewska

Małgorzata Pawłowska

Odsłony: 288