header top

baner eszkola

Klasy 2c i 3b na wycieczce w Toruniu

Utworzono: poniedziałek, 04, listopad 2019 Marcin Szachowski

foto015

Wycieczkę rozpoczęliśmy wizytą w Planetarium, gdzie odbyliśmy „Cudowną podróż” po Układzie Słonecznym, lądując na powierzchni Księżyca i Marsa. Następnie udaliśmy się do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, w którym poprzez zabawę i eksperyment mogliśmy aktywnie przyswajać wiedzę o nauce, technice, przyrodzie i kulturze. Kolejnym punktem poznawania historii Torunia było Żywe Muzeum Piernika. Pod okiem Mistrza Piernikarskiego i uczonej Wiedźmy Korzennej poznaliśmy rytuały związane z wypiekaniem piernika. Własnoręcznie przygotowaliśmy ciasto, by później przy użyciu drewnianych form wypiec z niego toruńskie specjały. I tak w niezwykłej atmosferze z humorem spędziliśmy cały dzień w pięknym jesiennym Toruniu.

Odsłony: 279