header top

baner eszkola


Warning: getimagesize(/public_html/web/images/stories/2019-2020/05/01/01/preview/100s100/96111953.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: No such file or directory in /public_html/web/plugins/content/sigplus/thumbs.php on line 131

Projekt edukacyjno- artystyczny

Utworzono: poniedziałek, 04, maj 2020 danielmajewski

95262943Projekt edukacyjno- artystyczny jest realizowany w ramach lekcji plastyki. Jest przeznaczony dla Uczniów klas 7. Jednak w związku z trudną sytuacją w jakiej się znajdujemy, projekt został zatrzymany na etapie scenariusza. Zaskoczyła nas dwójka Uczniów z klasy 7a, która wyszła z inicjatywą, że poprowadzą projekt samodzielnie i zrealizują scenariusz. Oto co przygotowali:

Praca ekologiczna „Ratujmy Planetę” Wykonywali: Damian Czerwiński oraz Zuzanna Majchrowicz uczniowie klasy 7a

Miejsce Akcji: las przy ulicy Wienieckiej 48 i Obwodowej
Czas: 03.05.2020r. godzina 17:00

Do tego projektu przygotowaliśmy się dłużej niż tylko pójście do lasu. Zbiórka była przed 17:00 na ulicy Wienieckiej 48 przed wejściem do lasu (od strony garaży). Zaczęliśmy zbierać śmieci w 1 worek.*worki specjalnie były każdy innego koloru aby było widać który 1, 2, 3 itp.* Pierwszy worek biały. Znaleźliśmy takie rzeczy jak: woreczki foliowe, butelki plastikowe i szklane, zakrętki i kapsle, test ciążowy, inne plastiki itp. Pierwszą reklamówkę śmieci zapełniliśmy po brzegi aż się zerwała. Te śmieci zaczęliśmy zbierać przed wejściem do lasu, trochę przy garażach i na części od ulicy Obwodowej. Później poszliśmy z Zuzanną i operatorem kamery w większy głąb lasu i tam zapełniliśmy czarny worek. W tamtej części lasu znaleźliśmy: plastiki, szkło, materiały budowlane oraz tkaniny, buty, lampy solarne oraz więcej tego typu śmieci. Ta część zbiorów zajęła nam bardzo dużo czasu. Zdziwiliśmy się bardzo jak ludzie mogą tak bezczelnie wyrzucać takie odpady do lasu. Po dłuższym czasie zaczęliśmy zapełniać worek ostatni fioletowy. W worku ostatnim zbieraliśmy odpady od ulicy Wienieckiej oraz za placem zabaw należącym do bloku ulicy Wienieckiej 48. W worku ostatnim były rzeczy zostawione prawdopodobnie przez przechodniów drogi leśnej oraz chodnika od ulicy. Były to odpady między innymi: butelki, chusteczki, worki, uliczne papiery i rozdarte gazety. Te śmieci wymagały dość dokładnego znajdowania ich iż chodnik od strony ulicy był dopiero po publicznym remoncie. Gdy zebraliśmy śmieci w ostatnie reklamówki ustawiliśmy wszystkie odpady pod ogrodzeniem i zrobiliśmy zdjęcie. Później poszliśmy aby posortować śmieci do odpowiednich kontenerów. Zaczęło się prawdziwe sortowanie. Jak wiemy butelki plastikowe oraz metale wrzuciliśmy do żółtego pojemnika. Szkło i żarówki wrzuciliśmy do zielonego pojemnika. Makulaturę wrzuciliśmy do niebieskiego pojemnika przeznaczonego do makulatury. Na końcu odpoczęliśmy po udanej segregacji i kupiliśmy w sklepie coś na poprawę humoruJ Nasze zbierane zmieniło zupełnie spostrzeżenie na świat zewnętrzny. Uświadomiliśmy sobie jak ludzie nie szanują zieleni i bezświadomie nie segregują odpadów. Moim zdaniem w lesie powinno być więcej pojemników na odpady dlatego że najbliższy śmietnik był po za lasem na placu zabaw który był zamknięty i większość odpadów ludzie bezczelnie wyrzucają do lasu i nic sobie z tego nie robią. Co jakiś czas we Włocławku jak i w innych miastach powinny być akcje zbierania śmieci w lesie iż jak wiemy Polakom trudno przetłumaczyć niektóre rzeczy. Czasami powinniśmy się zastanowić czy jak wyrzucamy chusteczkę, maseczkę czy rękawiczkę do lasu robimy dobrze. Tym właśnie zbieraniem oraz plakatem chcemy pokazać naszym uczniom szkoły i nauczycielom oraz mieszkańcom Włocławka by zastanowili się czy takie zachowanie jest prawidłowe. Zróbmy coś z tym, zanim lasy zamienią się w składownie odpadów! Apeluję również do prezydenta miasta aby zastanowił się czy zachęca ludzi do przebywania w lesie i niszczenia natury w taki sposób. Proszę aby w naszym mieście powstały akcje zbierania śmieci oraz aby umieścić w lesie więcej śmietników! Bo jak widać od większego czasu są braki! Udział jak na początku napisałem brał Damian Czerwiński, Zuzanna Majchrowicz oraz tajemniczy operator kamery.

Odsłony: 153