header top

baner eszkola

Dzień Kropki na Matematyce w klasach 4-8

Utworzono: niedziela, 20, wrzesień 2020 danielmajewski

Przechwytywanie115 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki. Brzmi to banalnie, zabawnie a może nawet niedorzecznie. Jednak dzień ten związany jest z kreatywnością i odkrywaniem talentów, które drzemią w każdym z nas. Świętować go możemy na różne sposoby, a kropka to tylko początek – mała inspiracja. Tego dnia lekcje matematyki prowadzone przez panią Martę Krzyżanowską zmieniły się w pracownie rozwijające kreatywność matematyczną i logiczne myślenie. Podczas burzy mózgów uczniowie zastanawiali się nad tym, ile kropki jest w matematyce i czy można znaleźć matematykę w kropkach? Tworzyli własne matematyczne kropki, rozwiązywali kropkowe zadania i zgadywanki, utrwalali tabliczkę mnożenia podczas zabaw z kostką do gry. Lekcje przebiegały w wesołym „kropkowym” nastroju i nikt się nie nudził. Wszyscy uczniowie pod koniec lekcji otrzymali motywujące okrągłe naklejki.

Odsłony: 129