header top

baner eszkola

Dzień Kropki w klasie 5a

Utworzono: niedziela, 20, wrzesień 2020 danielmajewski

PrzechwytywanieUczniowie klasy 5a postanowili w tym roku w szczególny sposób uczcić Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli święto kreatywności, odwagi i zabawy. Lekcję wychowawczą rozpoczęli od obejrzenia animowanego filmiku o małej Vashti, od historii której tak naprawdę wszystko się zaczęło. Bohaterka to dziewczynka z książki Reynoldsa, która dzięki swojej nauczycielce odkrywa talent do... rysowania kropek. Dzięki wychowawczyni, która powiesiła jej małą kropkę w swojej galerii - Vashti zaczyna w siebie wierzyć. W dodatku wiarę w siebie przekazuje dalej - pomaga kolejnej osobie odkryć swoje mocne strony. Każdy coś potrafi, każdy ma jakiś talent - to przesłanie, idea tego święta. W czasie tej niecodziennej lekcji uczniowie dowiedzieli się jak ważna jest kropka w codziennym życiu niewidomych. Poznali historię dwóch niewidomych muzyków, którzy mimo przeciwności losu, oddali się swojej pasji. Kodowali za pomocą alfabetu Braille'a swoje imię i nazwisko. Wyzwaniem tego dnia było ułożenie kolorowego, kropkowego sudoku oraz odgadnięcie sentencji ukrytych w kropkach. Zajęcia urozmaicała gra Twister, powodująca wybuchy niesamowitego śmiechu. Powstała też kropkowa fotoramka, w której uczniowie robili sobie zdjęcia w kapeluszach i okularach. Efekty tej zabawy zobaczcie sami w naszej galerii.

Wychowawca klasy: Marta Krzyżanowska

Odsłony: 114