header top

baner eszkola

Narodowe Czytanie 2020

Utworzono: czwartek, 24, wrzesień 2020 danielmajewski

IMG 20200923 080527IX edycja Narodowego Czytania w naszej szkole przeprowadzona została 23 września. Tegoroczną lekturą była „Balladyna” Juliusza Słowackiego wybitnego twórcy literatury polskiej. W spotkaniu uczestniczyła klasa VII a wraz z wychowawcami. W niezwykłej oprawie artystycznej odczytano pierwszy akt utworu. Wspólne czytanie przeniosło nas w czasy legendarne, które obrazowały dzieje XIX – wiecznej Polski. Wszystkim uczestnikom i osobom zaangażowanym w realizację tegorocznej edycji Narodowego Czytania serdecznie dziękujemy. Jest nam ogromnie miło, że mimo ograniczeń udało nam się zwrócić uwagę na piękno polskiej literatury i promowanie czytelnictwa. Zapraszamy do biblioteki w celu przeczytania całości dramatu „Balladyna”.

Odsłony: 120