header top

baner eszkola

Nasze emocje

Utworzono: środa, 14, październik 2020 danielmajewski

20201012 114458Emocje towarzyszą nam przez całe życie i tkwią w nas bardzo głęboko. Dlatego klasa 3 c podjęła się realizacji innowacji pedagogicznej, która kształtuje kompetencje emocjonalno-społeczne. Dzięki ćwiczeniom, zadaniom „Czarodziejskie emocje” dzieci uczą się rozpoznawać i wyrażać każdą z nich. Ważne jest, aby towarzyszyć dziecku w jego emocjach i pomóc mu nauczyć się panować nad rozdrażnieniem, gniewem, niepokojem czy smutkiem, wskazać sposoby na to, aby dobrze czuło się samo ze sobą oraz z innymi ludźmi. W ćwiczeniach towarzyszą nam książeczki terapeutyczne ŚWIAT EMOCJI. Podczas ćwiczeń korzystamy z elementów metody pedagogiki zabawy, scenek dramowych czy filmów instruktażowych. Emocje, które są już za nami, to: złość, niezadowolenie oraz radość.
A. Jóźwiak, K. Palińska

Odsłony: 48