header top

baner eszkola

Tydzień Kodowania w klasie 2c

Utworzono: środa, 21, październik 2020 danielmajewski

received 3355565494534416Klasa 2 c w miesiącu październiku miała przyjemność uczestniczyć w zajęciach pod hasłem „Tydzień Kodowania w klasie 2 c” . Programowanie jest narzędziem, które pozwala uczniom rozwijać myślenie kreatywne, doskonalić umiejętności analityczne, nadążać za postępem techniki i z tego postępu świadomie korzystać. Programowanie sprzyja rozwojowi intelektualnemu i kreatywności dzieci, a także w dalszej perspektywie może ułatwić im znalezienie dobrej pracy, w różnych, niekoniecznie związanych z informatyką dziedzinach. Dzieci na zajęciach rozwijały kompetencje, takie jak: umiejętność pracy zespołowej, logiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów. Poprzez zabawę uczyli się podstaw programowania i kodowania Zajęcia były dla uczniów dużym urozmaiceniem i atrakcją. Dzieci mogły odczuwać odniesienie sukcesu przy każdym etapie nauki kodowania.  Uczniowie byli zachwyceni i bardzo chętnie uczęszczali na zajęciach. Zajęcia prowadzone były przez p. A. Drzewiecką – Olszewską i D. Adamczewską.

Odsłony: 62