small procent2019

header top

Magiczny Dywan - magiczna nauka w naszej szkole

Utworzono: wtorek, 23, luty 2021 Marcin Szachowski

Magiczny Dywan, to doskonała innowacyjna, interaktywna pomoc dydaktyczna do ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych. Obraz wyświetlany na podłogę lub stół tworzy wirtualny „magiczny dywan”, na którym uczniowie mogą przeżywać wspaniałe przygody, począwszy od gier i zabaw ruchowych, po edukację poznawczą ze wszystkich dziedzin wiedzy. Uczeń za pomocą ruchów rąk lub nóg bierze udział w zabawie.

magiczny dywan

 

Magiczny Dywan wraz ze swoimi animacjami przyciąga uczniów, co widać już po pierwszych zajęciach. Każde dziecko znajdzie tu swoją ulubioną zabawę. Nauczyciele w czasie zajęć wykorzystują programy, które skutecznie umożliwiają wielozmysłowe nauczanie, interaktywną rozrywkę, stymulują rozwój przez aktywny ruch, rozwijają spostrzegawczość i szybkość reakcji, a jednocześnie w atrakcyjny sposób przekazują wiedzę, ćwiczą pamięć i uczą.

Podłoga interaktywna dla dzieci jest doskonałym wsparciem do ćwiczeń, zabaw i gier, które powinny być wykorzystane w szkole. Co więcej, interaktywna podłoga stanowi doskonałe narzędzie w terapii dzieci ze specjalnymi potrzebami.

Zdjęcia zostały wykonane w czasie zajęć rewalidacyjnych.

Opracowała: Monika Czerwińska

Odsłony: 100