small procent2019

header top

Interaktywne gry leksykalno-gramatyczne KAHOOT na języku angielskim

Utworzono: niedziela, 20, czerwiec 2021 danielmajewski

miniaturkaCzym jest KAHOOT?

KAHOOT to strona internetowa, która umożliwia tworzenie własnych quizów oraz korzystanie z quizów dostępnych publicznie. To również aplikacja, za pomocą której uczestnicy quizów udzielają odpowiedzi z wykorzystaniem swoich smartfonów. Dzięki nowoczesnym technologiom, jak ta interaktywna gra wideo , nauczanie staje się bardziej atrakcyjne i pełne pozytywnych emocji.

Jak wykorzystujemy KAHOOT na lekcjach języka angielskiego?

Nauczyciele tworzą autorskie quizy powtórzeniowe zgodne z tematyką wprowadzonych wcześniej zagadnień leksykalno-gramatycznych w klasach 4-8, a uczniowie rozwiązując je, z przyjemnością utrwalają słownictwo oraz czasy gramatyczne.

Dlaczego uczniowie polubili KAHOOT na lekcjach języka angielskiego?

Powodów jest wiele! Po pierwsze bez żadnych konsekwencji uczniowie mogą podczas lekcji skorzystać z własnych telefonów komórkowych. Po drugie, łączą przyjemne z pożytecznym, ponieważ sprawdzają swoją wiedzę poprzez zabawę. Po trzecie, uczą się zdrowej rywalizacji konkurując z kolegami i koleżankami z klas. Pojawienie się na podium wśród zwycięzców quizy zawsze wzbudza radość i dumę.

KAHOOT IS AWESOME!!

Nauczyciele przedmiotu: M. Bugdał, E. Dwojakowska, M. Szaradowska

Odsłony: 163