header top

Wdrażanie innowacji pedagogicznej w klasie 3c

Utworzono: środa, 13, październik 2021 danielmajewski

20210922 091622Od początku września 2021r w klasie 3 c wdrażana jest innowacja pedagogiczna, metodyczna wewnętrzna „Lubimy świętować w klasie 3 c , czyli ważne istotne i potrzebne informacje o świecie” realizowane w „Akademii Wczesnych Ludzi” autorstwa p. Agaty Chedy i p. Dagmary Adamczewskiej . Głównym celem innowacji jest poznawanie przez dzieci poszczególnych świąt nietypowych oraz umiejętność korzystania z kalendarza. Podejmowane działania przyczynią się do rozwoju aktywność uczniów, ich dążenia do zaspokojenia potrzeb poznawczych i samorealizacji . Zrealizowane w klasie do tej pory zostały następujące tematy: Dzień Dużego Rozmiaru , Dzień Marzyciela, Dzień Bluesa, Dzień Emotikona, Dzień Spadającego Liścia oraz Światowy Dzień Jabłka.

Z okazji Dnia Bluesa, który przypadał na 16 września gościliśmy w klasie naszego szkolnego pana od muzyki, a jednocześnie włocławskiego muzyka członka zespołu Willie Mae Unit – Wojciecha Hamkało. Pan Wojtek przybliżył dzieciom historię bluesa. Zaprezentował i opowiedział o swojej gitarze oraz przedstawił sylwetki prekursorów muzyki bluesowej. Pokazał specjalne elementy należące do muzyka, które zakładał na palce, aby móc wzmacniać siłę dźwięku. Zagrał również i zaśpiewał amerykańskiego bluesa. Dzieci były zachwycone dźwiękiem i śpiewem oraz wykonaniem utworu. Na koniec naszego spotkania uczniowie klasy 3 c wykonali wspólnie specjalnie skomponowanego specjalnie na tą okazję klasowego bluesa . Wspólne muzykowanie przyniosło wiele ciekawych doznań. Przy dźwiękach gitary bluesowej i pięknego śpiewu miło spędziliśmy czas. Dla dzieci było to ogromne przeżycie. Bardzo dziękujemy za te muzyczne doznania i wyprawę w świat muzyki bluesowej.

Odsłony: 42