header top

Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!

Utworzono: środa, 13, październik 2021 danielmajewski

20211012 131825

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny aktywnie włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Białej Laski. W dniu 11 października odbyły się zajęcia w klasie IVa, które przybliżyły dzieciom świat osób niewidomych, pokazały jakie są możliwości i potrzeby osób z dysfunkcją wzroku, nauczyły jak zachować się w towarzystwie niewidomego. Uczniowie uczestnicząc w lekcji dowiedzieli się, że można nie widzieć, a jednocześnie żyć aktywnie i doskonale funkcjonować. Dzieci poznały pismo punktowe, czyli alternatywne formy pisania i czytania, którym posługują się osoby niewidome, dowiedziały się co to są tyflografiki, poznały nowe pojęcie „audiodeskrypcja” i jego znaczenie. Uczniowie wspólnie wykonali plakat techniką kolażu. Podczas zajęć uczyły się otwartości, tolerancji i empatii wobec osób z uszkodzonym narządem wzroku. Organizatorzy: Iwona Wileniec, Aneta Łuczak

 

Odsłony: 41