header top

Konkurs „Nasze znane filmy 2” w Zespole Szkół Nr 3

Utworzono: piątek, 15, grudzień 2017
danielmajewski

W dniu 14.12.2017 uczniowie klas III gimnazjalnych naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w konkursie wiedzy o filmie „Nasze znane filmy 2” organizowanego w Zespole Szkół Nr 3 we Włocławku. Wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody.

Czytaj więcej...

Warsztaty zawodoznawcze

Utworzono: piątek, 01, grudzień 2017
danielmajewski

Zgodnie z poniższym harmonogramem, w dniach:

- 29.11.2017 – klasa III A i III D

- 13.12.2017 – klasa III B i III C

zespoły klasowe wzięły udział warsztatach zawodoznawczych, prowadzonych przez doradców zawodowych Poradni Psychologiczno Pedagogicznej we Włocławku – p. D. Najberg oraz p. A. Anczakowską.

Czytaj więcej...

Festiwal Zawodów

Utworzono: sobota, 25, listopad 2017
danielmajewski

W dniu 23.11.2017 w Urzędzie Miasta we Włocławku odbywał się Festiwal Zawodów. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane w ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych  pod hasłem „Odkryj swój talent” z inicjatywy Komisji Europejskiej. Podczas imprezy różnorodne umiejętności zawodowe zaprezentowała młodzież włocławskich szkół zawodowych i technicznych. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów mieli możliwość obserwować starszych kolegów zmieniających koła w quadzie, robiących gadżety reklamowe, obsługujących urządzenia elektryczne, dekorujących ciasteczka czy wykonujących doświadczenia chemiczne. Tym samym zrealizowany został cel festiwalu, którym była  promocja i poprawa wizerunku szkolnictwa zawodowego.

Czytaj więcej...

Ja na rynku pracy: moje talenty i moje kompetencje

Utworzono: piątek, 10, listopad 2017
danielmajewski

20171109 101004W dniu 09.11.2017 w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Ja na rynku pracy: moje talenty i moje kompetencje” Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna przy współpracy z Cechem Rzemiosł Różnych zorganizowała spotkanie z osobami działającymi na rynku pracy, którzy swój talent wykorzystują w osiąganiu sukcesu w pracy zawodowej. W spotkaniu tym uczestniczyli uczniowie klasy III B gimnazjalnej naszej szkoły. Młodzież mogła dowiedzieć się jak dokładnie wygląda specyfika danego zawodu i ile pracy i zaangażowania trzeba włożyć w jego wykonywanie.

Czytaj więcej...

Ogólnopolski Tydzień Kariery

Utworzono: sobota, 21, październik 2017
danielmajewski

20171019 114344W dniach 16 – 22 października 2017 r. uczniowie klas VII szkoły podstawowej, mieli okazję włączyć się do Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Tegoroczna akcja odbywała się pod hasłem „Ja na rynku pracy, moje talenty i kompetencje”. Celem tej corocznej akcji zainicjowanej przez Stowarzyszenie Doradców Zawodowych i Szkolnych RP w 2009 roku jest propagowanie świadomego wyboru ścieżki kariery oraz promocja poradnictwa zawodowego. Patronat nad nią sprawują Ministrowie Edukacji Narodowej oraz Pracy i Polityki Społecznej. W ramach współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w dniu 16 października odbyły się spotkania z doradcą p. Marcinem Gawrońskim. Uczestniczyły w nich klasy VII szkoły podstawowej. Celem spotkania była zapoznanie uczniów z rolą i kompetencjami doradcy zawodowego oraz popularyzacja usług doradztwa edukacyjno-zawodowego wśród młodzieży naszej szkoły. Przygotowana została również gazetka promująca świadomy wybór ścieżki zawodowej zgodnie z zainteresowaniami, możliwościami, marzeniami i potrzebami rynku pracy