baner eszkola

Włocławskie Targi Szkół, Pracy i Rzemiosła

Utworzono: piątek, 06, kwiecień 2018 danielmajewski

W dniu 5 kwietnia 2018 r. w Hali Mistrzów, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna we Włocławku, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP we Włocławku oraz Cech Rzemiosł Różnych we Włocławku, a także Powiatowy Urząd Pracy we Włocławku zorganizowały coroczną imprezę - Włocławskie Targi Szkół, Pracy i Rzemiosła. W imprezie udział wzięli uczniowie klas III gimnazjum naszej szkoły wraz ze swoimi wychowawcami.

Cele imprezy:   planowanie kariery zawodowej

- przedstawienie oferty edukacyjnej placówek ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2018/19 w mieście i regionie,

- przedstawienie informacji na temat kryteriów naboru poszczególnych szkół,

- zainteresowanie młodzieży gimnazjalnej ofertą zajęć pozalekcyjnych placówek oświatowych,

- prezentacja pożądanych zawodów, wykonywanych przez rzemieślników,

- umożliwienie spotkania z przedsiębiorcami; indywidualny kontakt z przedstawicielami zawodów;

- możliwość skorzystania z konsultacji doradcy zawodowego z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej bądź Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej.

Oferty edukacyjne szkół cieszyły się dużym zainteresowaniem młodych ludzi stojących przed planowaniem kariery zawodowej, a na początek trudnym wyborem kolejnego etapu edukacji.

Szczegółowe informację znajdują się pod linkiem: http://ppp.edukacja.wloclawek.pl/targi2018.pdf