header top

Ramowy plan dnia świetlicy szkolnej 2019/2020

Utworzono: piątek, 13, wrzesień 2019 danielmajewski

Ramowy plan dnia świetlicy szkolnej 2019/2020

 

Od godz.

Do godz.

Realizowane zajęcia
6:30 7:00 Zbieranie się dzieci w świetlicy. Notowanie ważnych informacji zgłaszanych przez rodziców. Dowolne gry i zabawy wg potrzeb (gry stolikowe, układanie klocków, puzzli, rysowanie).
7:00 8:00 Czytanie głośne przez nauczyciela wybranych tekstów. Nauka własna pod opieką nauczyciela.
8:00 9:00 Sprawdzenie listy obecności. Przygotowanie do zajęć tematycznych. Zajęcia tematyczne prowadzone przez wychowawców: - pogadanki i rozmowy, - plastyczno-techniczne, - muzyczne, - scenki, pantomima, - teatralne, żywego słowa. Zajęcia okolicznościowe, programy artystyczne.
9:00 10:00 Zajęcia tematyczne prowadzone przez wychowawców: - pogadanki i rozmowy, - plastyczno-techniczne, - muzyczne, - scenki, pantomima, - teatralne, żywego słowa. Zajęcia okolicznościowe, programy artystyczne.
10:00 11:00 Zajęcia ruchowe podnoszące energię grupy, zabawy integracyjne, w kole ze śpiewem. Indywidualne zabawy w kącikach tematycznych. Spotkanie na dywanie: wyznaczenie dyżurnych, sprawdzenie listy obecności, bhp, ogłoszenia. Pogadanki, rozmowy, śpiewanie.
11:00 12:00 Przygotowanie do obiadu: - mycie rąk, - porządkowanie i wietrzenie sali Obiad-dyżur wychowawców w stołówce. Zjedzenie posiłku przez dzieci, które nie korzystają z obiadów w stołówce szkolnej. Czytanie bajek terapeutycznych.
12:00 13:00 Spacery i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu. Gry i zabawy na placu szkolnym ( w sali świetlicowej).
13:00 14:00 Oglądanie programów edukacyjnych i bajek, swobodne i kierowane zabawy: gry planszowe, kolorowanie obrazków, zabawy konstrukcyjne, konkursy, gry dydaktyczne, zagadki, rebusy.
14:00 15:00 Odrabianie pracy domowej.
15:00 16:00 Odpoczynek i zabawy dowolne. Relaks przy muzyce, słuchanie kaset z bajkami.
16:00 17:00 Rozwijanie własnych zainteresowań (czytelnictwo indywidualne, gry stolikowe). Porządkowanie gier i zabawek, ustawianie stolików i krzeseł. Odbieranie dzieci przez rodziców i opiekunów.

 

Wychowawcy świetlicy:

Pawłowska Małgorzata

Szpiegowska Małgorzata

Szymczak Paulina

Odsłony: 557