header top

baner eszkola

Mistrz zagadek - „Wynalazki z krajów niemieckojęzycznych”

Utworzono: wtorek, 01, styczeń 2019 danielmajewski

roweryCel konkursu:
Popularyzowanie wśród uczniów rozszerzania zainteresowań poprzez wzbogacanie wiedzy o informacje z zakresu wynalazków z krajów niemieckojęzycznych. Dotyczy to głębszej analizy nie tylko nazwisk słynnych wynalazców ale również nazw odkryć oraz dokładnych dat ich powstania. Ciekawostki dotyczące wielu z nich zaskoczą niejednego ucznia. Celem konkursu jest również zainteresowanie dzieci językiem niemieckim i pokazanie im, że asocjacje z narodem niemieckim powinny być pozytywne. Konkurs skonstruowany został z użyciem zagadek, których celem będzie dyskretne nasunięcie uczniom odpowiedzi z zakresu przydatnych wynalazków i nazwisk ich twórców.  

CZAS: MARZEC 2019, nauczyciel po konsultacji z uczniami wybierze najbardziej dogodną dla nich datę i godzinę sprawdzenia ich wiedzy.

Organizator: Katarzyna Osińska

Odsłony: 803